Kontaktinformation

MSD Animal Health

Havneholmen 25
1561 København V

Tlf:   44 82 42 00
Fax: 44 82 42 50

E-mail: info.denmark@merck.com


Åbningstider:
Mandag – fredag: 08:00 – 16:00

I akutte situationer uden for åbningstiden kan du også ringe på vores hovednr: +45 44 82 42 00

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Vores e-mail-adresser er i formatet fornavn.efternavn@merck.com

Hvis du vil indsende bivirkninger eller reklamationer, kontakt os på dpocnordic@merck.com

For spørgsmål relateret til persondataloven (GDPR), kontakt os på dpo.denmark@merck.com 

Companion Animals:

Anita H. Sander
Customer Engagement Manager, Nord/Midtjylland
Companion Animal
Mobil: +45 21 78 09 15
Mail: anita.sander@merck.com

Rikke Bæk Bundgaard
Customer Engagement Manager, Nord/Midtjylland
Companion Animal
Mobil: +45 30 20 10 85
Mail: rikke.baek.bundgaard@merck.com

Jens Vognsgaard
Customer Engagement Manager, Syddanmark/Vestsjælland
Companion Animal
Mobile +45 42 16 47 59
Mail: jens.vognsgaard@merck.com

Anne Larsen
Customer Engagement Lead DK and NO
Companion Animal
Mobile +45 29 47 30 33
Mail: anne.larsen2@merck.com

Karina Dillon
Customer Engagement Manager, Sjælland/Bornholm
Companion Animal
Mobile +45 29 62 93 84
Mail: karina.dillon@merck.com

Swine and IDAL:

Mia Qvist Pawlowski
Customer Engagement Manager
Mobil: +45 30 70 62 01
Mail: mia.qvist.pawlowski@merck.com

Ann Kirstine Lind
Customer Engagement Manager
Mobil: +45 24 95 36 46
Mail: ann.kirstine.lind@merck.com

Gitte Blach Nielsen
Swine Business Lead, Nordics
Mobil: +45 20 18 08 24
Mail: gitte.blach.nielsen@merck.com

IDAL:

Poul Marquard Mathiasen
Swine Field Assistant
Mobil: +45 40 98 54 48
Mail: poul.marquard.mathiasen@merck.com

Ruminants:

Peter Enemark Lauridsen
Customer Engagement Manager
Mobil: +45 30 34 92 96
Mail: peter.lauridsen@merck.com

Katja Mikkelsen
Technical Manager
Mobil: +45 28 68 63 21
Mail: katja.mikkelsen@merck.com

Poultry:

Mette Hillersborg
KA and Technical Manager
Mobil: +24 48 24 81
Mail: mette.hillersborg@merck.com